Mot i vranët e me shi

Mot i vranët e me shi

Në Shqipëri sot do të mbizotërojë mot me vranësira të cilat gjatë pjesës më të madhe të ditës do të sjellin reshje shiu.

Temperaturat do të pësojnë një ulje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 4 deri në 10 gradë Celsius, në zonat e ulëta nga 9 në 19 gradë Celsius dhe në zonat bregdetare nga 12 në 19 gradë Celsius.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.