Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër dhe pasnesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

”Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s”, ka njoftuar IHMK./21Media