Do të mbajë mot diell dhe pjesërisht i vranët

Do të mbajë mot diell dhe pjesërisht i vranët

Sot në ditën e parë të fundjavës, meteorologët thonë se para nesh gjendet një ditë me mot të kthjellët e me temperatura që do të lëvizin në mes 11 e 26 gradë Celsius.

Edhe në ditën e dytë të fundjavës, na pret mot i kthjellët. Temperaturat nuk pritet të pësojnë ndryshime të qenësishme ato do të lëvizin prej 10 deri 26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.

Mot i kthjellët, pritet të mbajë edhe në pjesën e parë të javës së ardhshme. Temperaturat e mëngjesit do të sillën në mes 9 e 11 gradë Celsius, kurse ato maksimale, në mes 29 e 30 gradë Celsius./21Media