Dita e diel do të vazhdojë me mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesare nga drejtimi i verilindjes./21Media