Intituti Hidrometorologjik i Kosovës informoi se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas parashikimeve, do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-3 m/s.

”Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celcius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius”, bëri të ditur IHMK./21Media