Vendi ynë do të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit me origjinë afrikane.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të premten parashihet një front vranësirash të cilat do të krijojnë kushte për reshje të përcjellura me stuhi lokale

Temperaturat minimale në pesë ditët e ardhshme do të sillen nga 11 deri 15 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale nga 25 deri 33 gradë Celsius.

”Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s”, njofton Insituti Hidrometeorologjik i Kosovës. /21Media