Thaçi merr pjesë në seancën plenare të Forumit të Paqes në Paris

Thaçi merr pjesë në seancën plenare të Forumit të Paqes në Paris

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq u takuan në Paris me ndërmjetësimin e presidentit francez, Emmanuel Macron.

Takimi u bë në margjinat e Forumit për Paqe që po i zhvillon punimet në kryeqytetin e Francës.

Gjatë ditës, presidenti Thaci, mori pjesë edhe në Forumin e Paqes në Paris./21Media