Ivanka Trump dhe Jared Kushner kanë larguar fëmijët e tyre nga shkolla pasi prindërit e tjerë u ankuan pasi që ata nuk po ndiqnin protokollet pandemike në Shtëpinë e Bardhë.

Kushner dhe Trump tërhoqën tre fëmijët e tyre nga Milton Gottesman Jewish Day School në Uashington, DC, tre javë pas shpërthimit të koronavirusit në Zyrën Ovale dhe dy javë para Ditës së Zgjedhjeve. Çifti regjistroi fëmijët e tyre në “Melvin J. Berman” Akademi Hebraike në Maryland më 19 tetor, sipas raportit të JTA.

Një burim i afërt me çiftin tha se arsyeja e lëvizjes ishte sepse Berman ofron mësim personal, ndërsa Milton kishte kaluar në mësim virtual, transmeton rtv21.tv.

Tre prindër të studentëve në Milton pretenduan se Trump dhe Kushner morën vendimin në minutën e fundit mes ankesave nga prindërit e tjerë në lidhje me atë që fotografoheshin në ngjarje ku nuk mbanin distancë sociale dhe maskë./21Media