Pas Araujos, edhe Xavi ndëshkohet me karton të kuq

Barcelona ka mbetur pa trajnerin Xavi Hernandez dhe mbrojtësin Ronald Araujo në fushë në ndeshjen kundër Paris Saint-Germain sonte në “Camp Nou”.

Araujo u ndëshkua me karton të kuq qysh në pjesën e parë, duke e lënë Barçën me një lojtar më pak në fushë që nga minuta e 29’.

Ndërkaq, me karton të kuq tani u ndëshkua edhe trajneri Xavi, pasi besohet t’i ketë thënë gjyqtarit të ndeshjes “Puta di madre”.

Xavi ndëshkohet në minutën e 56’ me karton të kuq, dhe videon e gjeni më poshtë.

Back to top button