Gala Aliaj, vajza e talentuar e artistit shqiptar Robert Aliaj ka fituar vendin e parë në “The Voice Kids” në Belgjikë mbrëmjen e djeshme.

Ajo erdhi në finale me këngët e famshme “Goodbye Yellow Brick Road” nga Elton John dhe “Make You Feel My Love” nga Adele, duke mahnitur me zërin e saj të vecantë.

Gala ka publikuar sot këngën e saj të parë që titullohet “Contagious” dhe është nën emrin e label-it më të njohur në botë, Universal Music.

 

View this post on Instagram

 

my single is now available on all platforms🐬 go stream🍄🥽✨🦜

A post shared by gala 👽✨🦜😎🐝🤓 (@galaaliaj) on