Sylvester Stallone ka pasur shumë role interpretuese, por ai është më i njohuri për performancën e tij në dramën e boksit në vitin 1977 Rocky.

Dhe fituesi i Globit të Artë ende duket si dikush me të cilin nuk do të dëshironit të dilnit në luftë, pothuajse 45 vjet më vonë.

Ai vuri pa të shtunën me veshje të zeza, pasi doli me gruan Jennifer Flavin për të ngrënë drekën në Metro në Malibu, gjatë një pushimi nga karantina.

74-vjeçari ekspozoi kompaninë e tij “Balboa Productions” në një bluzë të zezë me pantallona të shkurtra të palestrës.

Stallone ka qenë duke shijuar shumë kohë familjare, pasi ishte izoluar në shtëpi me gruan e tij dhe vajzat, transmeton rtv21.tv.

Çifti ishte martuar në maj të 1997 dhe ata kanë vajzat Sophia, 23 vjeç, Sistine, 22 vjeç dhe Scarlet, 18.

Ai gjithashtu ka qenë i zënë gjatë izolimit, duke njoftuar në fillim të këtij muaji se po punon në projektin Rocky IV.

Stallone ka luajtur si kampion titullar i boksit në tetë filma që nga premiera e parë e Rocky në 1976./21Media