Pasagjeri i kërkoi shoferit ta kthente muzikën e tij të preferuar, tmerrohen udhëtarët

Pasagjeri i kërkoi shoferit ta kthente muzikën e tij të preferuar, tmerrohen udhëtarët

Një video tronditëse është publikuar në rrjetet sociale, kur një pasagjer në autobus sulmoi shoferin duke i thënë atij që ta kthejë muzikën e tij të preferuar.

Incidenti ka ndodhur në qytetin anglez Leeds.

Burri qëndron mbi shoferin, i cili sapo kishte mbaruar ndërrimin e tij dhe po mbante një xhaketë të dukshmërisë së lartë, kur e godet me grushta në pjesën e pasme të kokës. Kjo video u postua nga Shelby Rebecca Tolhurst, në orën 1:50 të mëngjesit në 18 shtator.

Dyshja rrotullohen dhe tërheqin këmbët tek njëri-tjetri, ndërsa autobusi ishte në lëvizje.

Sulmuesi mund të shihet duke e përplasur fytyrën e viktimës dhe duke shtrirë kokën drejt dritares përpara se shoferi të përpiqet të marrë ekuilibrin e tij për të shtyrë prapa.

Ata e mbërthejnë fort njëri-tjetrin dhe shoferi i lënduar mund të dëgjohet duke murmuritur para tij, transmeton rtv21.tv.

Shelby Rebecca Tolhurst, që shpërndau videon, por pretendon se nuk ka qenë në autobus, e titroi: Kjo është një gjë e keqe! E bëri këtë me një shofer autobusi, pasi kërkoi që ta kthente muzikën e tij! Shoferi përfundoi në spital, ju qeshni!

Askush nuk e di kush është ky njeri?

Videoja e publikuar në internet shkaktoi hidhërim te njerëzit pasi që askush nuk hyri për të ndihmuar shoferin e autobusit.

Një zëdhënës i Parë i Jorkshire në perëndim konfirmoi incidentin në autobusin e shërbimit 16 dhe po përdorin pamjet për të ndihmuar hetimin e tyre.

Kushdo që ka qenë dëshmitar i sulmit i kërkohet të kontaktojë policinë./21Media