Peja ka shënuar fitoren e pestë në pesë ndeshje të zhvilluara në këtë edicion në Prince Caffe Superligë. Pejanët kanë mundur si mysafir Trepçën 58:72 (17:14, 13:16, 9:21, 19:21) në ndeshjen e mbetur të xhiros së pestë.

Çereku i parë ishte i baraspeshuar me vendasit që janë treguar paksa më të mirë, duke e fituar këtë pjesë 17:14. Por, verdhezinjtë i janë përgjigjur në periodën e dytë 13:16 dhe skuadrat kanë shkuar në pushim me rezultat 30:30.

Dallimi është bërë në periudhën e tretë, ku pejanët kanë fituar 9:21 dhe epërsinë e krijuar e ruajtën deri në fund për të triumfuar 58:72, duke mbetur skuadra e vetme në Superligë me pesë fitore, kurse mitrovicasit kanë dy fitore dhe tri humbje.

Te Trepça janë dalluar Kalin Fisher me 19 pikë dhe Burim Zekiqi me 12, kurse te Peja Dardan Berisha me 18 pikë, nëntë kërcime dhe tetë asistime dhe Amel Kuljuhoviq me 12 pikë e 10 kërcime.