Futboll: Superliga e Kosovës, xhiroja e 29-të

Futboll: Superliga e Kosovës, xhiroja e 29-të

Sot është zhvilluar takimi i parë i xhiros së 29-të të Superligës së Kosovës. Në ndeshjën e zhvilluar në Pejë, Drenica ka arritur fitore ndaj Besës me rezultat 1:2. Të shtunën zhvillohën dy takime tjera të kësaj xhiroje, përballën: Gjilani- Llapi dhe Prishtina- Arbëria. Kurse dy takimet e fundit të xhiros zhvillohën të dielën, ciftet janë: Feronikeli- Ballkani dhe Trepça 89- Drita. Tani do të ndjekim kronikën nga përballja e sotme Besa- Drenica.(E pergaditi-Bajram Shala)./21Media