Për Guardiolën, Messi është më i miri në histori

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka vendosur heroin e Argjentinës në Kupën e Botës, Lionel Messi, përpara Diego Maradona dhe Pele, si lojtarin më të mirë në histori.
Guardiola beson se Messi tashmë e meritonte një pozitë të tillë para triumfit të tij mahnitës në Kupën e Botës me Argjentinën në Katar 2022.
Trajneri i Cityt, i cili pati sukses të madh me sulmuesin te Barcelona, ​​mendon se ata që favorizojnë Maradona dhe Pele përpara Messit e bëjnë këtë për arsye “sentimentale” dhe ai nuk mund të shohë asnjë lojtar tjetër që të përputhet me karrierën e 35-vjeçarit.
“Të gjithë kanë një mendim, por askush nuk mund të dyshojë se ai është më i miri i të gjitha kohërave. Për mua ai është më i miri, i vështirë për t’u kuptuar, një lojtar mund të konkurrojë me atë që ka bërë. Njerëzit që e panë Pele apo Di Stefano apo Maradona.Opinionet jane sentimentale por pala tjeter nese nuk do te kishte fituar Boterorin mendimi dhe mendimi im nuk do te ndryshonte.Normale qe njerezit varen nese fiton apo je vleresuar Qershitë e fundit të një karriere të jashtëzakonshme”, tha ai./21Media

Back to top button