“Earth”,  këngë që i dedikohet tokës dhe mbrojtje së ambientit

“Earth”,  këngë që i dedikohet tokës dhe mbrojtje së ambientit

Është publikuar kënga e Lil Dicky  “Earth’’, në të cilën janë përfshirë  pjesë të kënduar nga emra të njohur.

Pjesë e kësaj kënge janë: Justin Bieber, Ariana Grande, Halsey, Leonardo DiCaprio, Miley Cyrus, Katy Perry, Adam Levine, Charlie Puth, Wiz Khalifa, Backstreet Boys, Psy, Snoop Dogg, Shawn Mendes Joel Embiid,  Tory Lanez, John Legend, Miley Cyrus, Bad Bunny, Kris Wu, Sia dhe Ed Sheeran.

“Earth”, një këngë që i dedikohet tokës dhe mbrojtje së ambientit është punuar  nga Benny Blanco dhe Cashmere.

Klipi i këngës vjen i punuar në versionin animacion, ku yjet  prezantohen si kafshë të animuara, kurse, kënga bënë thirrje për ruajtjen e tokës dhe ambientit. /21Media