Artistët i këndojnë Kosovës

Artistët i këndojnë Kosovës

Edhe pak ditë na ndajnë nga ndeshjet e Kosovës, të cilat vendimtare për kualifikimet në ‘Euro 2020’ në futboll.

Në përkrahje të Kombëtares së Kosovës, Ramadan Krasniqi i njohur si Dani në bashkëpunim me Burakun, Valonin, Gjonin dhe Osmanin kanë publikuar një dedikim për Kosovën.

“Për ty Kosovë” titullohet kënga e re e tyre, e cila është një gërshetim i disa këngve patriotike të kënduar më parë. Këtë këngë artistët e kanë shoqëruar edhe me videoklip mjaft interesant.

Kosova me Republikën Çekinë do të luaj të enjten, kurse, më 17 nëntor do t’i pres një ndeshje edhe më e vështirë ndaj Kombëtares së Anglisë. /21Media