​Përballja ndaj Francës, austriakët shënojnë autogol

Franca dhe Austria përfundojnë Kampionatin Evropian të së hënës me një duel të grupit D.

Pas pjesës së parë austriakët janë në disavantazh nga Franca me rezultat 0:1.

Mbrojtësi austriak Wobber shënoi autogol në minutën e 38-të.

Nënkampionët aktualë të botës, francezët, janë favoritët për të fituar turneun, ndërsa austriakët janë jashtë.

Në grupin D, Holanda dhe Polonia kanë luajtur tashmë një ndeshje, e cila përfundoi me fitoren e holandezëve 2:1.
Back to top button