Kampionati elitar francez, Ligue 1, sot vazhdon me takimet e javës së 18-të. Vëmendja bie tek takimi i liderëve aktual, Lyonit me Rennes që ndodhen në pozitën e katërt.

Por një “përballje kosovarësh” do ta kemi në Stade Auguste Delaune, ku Reims i Valon Berishës dhe Arbër Zenelit takohet me Dijoni e Bersant Celinës.

Ky takim nis me fillim nga ora 21:00.