Kosova ka pësuar humbje nga Islanda, me rezultat 1-2

Kosova ka pësuar humbje nga Islanda, me rezultat 1-2

Takimi i dy ekieve në stadiumin “Loro Boriqi” në Shkodër sonte rezultoi me fitoren e Islandës ndaj Kosovës me një rezultat 1:2 për skuadrën mike.

Fillimisht shënoi Skulason (25’), e më pas Sigurdson (35’) nga penalltia, rezultat më të cilin skuadrat shkuan në pushim.

Kosova bëri lojë të mirë në fraksionin e dytë, duke e kërkuar vazhdimisht golin dhe atë e gjeti përmes Atdhe Nuhiut në minutën e 53-të./21Media