Ndeshja po zhvillohet në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve

Ndeshja po zhvillohet në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes hendbollistike ndërmjet skuadrës PGE Vive Kielce dhe Telekom Veszprém HC, ndeshje kjo që po zhvillohet në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve në Hendboll.

Ndonëse të dyja skuadrat bën lojë të mirë, duke barazuar njëra-tjetrën,  skuadra e PGE Vive Kielce u tregua pak më e fortë se skuadra e Telekom Veszprém HC, të cilën e mundi në pjesën e parë me rezultat 16- 15, shkruan rtv21.tv

Ndeshja po transmetohet live në RTV 21Plus./21Media