Vardari me pesë pikë epërsi

Vardari me pesë pikë epërsi

Përfundoi pjesa e parë e ndeshjes mes Vardarit të Maqedonisë së Veriut dhe Telekom Veszpremit të Hungarisë me rezultat 16:11 për Vardarin.

Kjo ndeshje po transmetohet drejtpërdrejt në RTV21.

Më herët u zhvillua ndeshja mes Barça Lassas dhe Vive Kielce, që përfundoi me rezultat përfundimtar 40:35. Barça ishte në epërsi edhe gjatë pjesës së parë.

Barça fitoi vendin e tretë në Ligën e Kampionëve në hendboll./21Media