Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kosovës me Spanjen me rezultat 2 me 0 në favor të Spanjës.

Golin e parë e shënoi Dani Olmo në minutën e 34’ dhe më pas edhe sulmuesi i Manchester City, Ferran Torres, në minutën e 36’./21Media