Kanë përfunduar tri ndeshjet e ditës së sotme të vlefshme për xhiron e dhjetë në Superligë.

Ndeshja kryesore e ditës në mes Gjilanit dhe Feronikelit, u mbyll pa gola.

Në anën tjetër, fitore të madhe ka marr Trepça’89 me rikthim ndaj Arbërisë me rezultatin 2:1.

Fitore të pritshme ka realizuar Ballkani në shtëpi ndaj Besës, 4:1.

Nesër në program janë edhe dy ndeshje:

Llapi – Drita

Drenica – Prishtina.