Ka përfunduar dueli tjetër spektakolar i Premierligës i zhvilluar në “Stamford Bridge” ndërmjet Chellseat dhe Southamptonit.

Në këtë ballafaqim, u realizuan gjashtë gola.

Blerja e re e Chelseat, Timo Werner shkëlqeu me dy gola të realizuar, derisa golin tjetër të Chelseat e realizoi mesfushori Kai Havartz.

Nga ana tjetër, mysafirët u treguan shumë skuadër “kokfortë”, duke realizuar dy herë ndaj vendasve përmes Ings, Adams dhe Vestergaard, duke siguruar një pikë të vlefshme

Pas këstij barazimi, skuadra e Frank Lampard renditën në vendin e gjashtë, me tetë pikë të mbledhura pas pesë ndeshjeve.