Kosova në epërsi

Kosova në epërsi

Ka filluar përballja për vendin e tretë ndërmjet Kosovës dhe Qipros në Botërorin e vendeve me Zhvillim në Hendboll që po mbahet në Bullgari.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat 12 me 16 në favor të Kosovës.

Ndeshja po transmetohet në 21 Plus./21Media