Kampioni i Kosovës Drita është duke u përballur me kampionin suedez Malmon në rrugën e saj për kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Kampioni i Kosovës Drita është duke u përballur me kampionin suedez Malmon në rrugën e saj për kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Ndeshja është duke u zhvilluar në qytetin e Mitrovcës, ku stadium është i mbushur nga Intelektualët të cilët kanë udhëtuar për të mbështetur ekipin e zemrës.

Rezultati I pjesës së parë është 0:2 në të mirë të mysafirëve, të cilët arritën të shënonin dy herë njëherë në minutën e 13-të me anë të Strandberg dhe në minutën e 39 ku shënoi Traustason.

Mbetet të shihet reagimi IiGjilanasve në pjesën e dytë, por duket mjaftë e vështirjë ndaj një kundërshtari si Malmo.