Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen kryesore të kësaj jave ndërmjet, Gjilanit dhe Ballkanit.

45 minutat e parë të kësaj ndeshje tejet interesante janë mbyllur me epërsinë minimale të Gjilanit, 0:1.

Djelmoshat e Ismet Munishit ishin më të mirë gjatë gjithë pjesës së parë, mirëpo 3 minuta para përfundimit të kësaj pjesë, Shabani arriti të shënoj nga afërsia për vendasit.

Kujtojmë që me një fitore të mundshme Gjilani do të mbetej vetëm 1 pikë larg Dritës, kur ka mbetur vetem edhe një ndeshje këtë stinor për tu zhvilluar./KP