2 gola për Slloveninë

2 gola për Slloveninë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Sllovenisë. Mysafirët kanë arritur t’i mbyllin 45 minutat e parë me epërsi të dyfishtë. Begic dhe Predanic, shënuan golat në pjesën e parë për skuadrën e Sllovenisë.

Kujtojmë që Kosova në ndeshjen e kaluar kishte pësuar humbje të thellë nga Rusia me rezultat 5:0.