Kryendeshja e xhiros, Gjilani – Prishtina 0 : 0 

Kryendeshja e xhiros, Gjilani – Prishtina 0 : 0 

 Sot u zhvilluan tri ndeshjet e para të xhiros së fundit të stinorit vjeshtor, të IPKO Superligës së Kosovës në futnoll, në të cilat u arritën këto rezultate: Gjilani – Prishtina 0:0 , Trepça ’89 – Drita 3 me 1 dhe LLapi – Flamurtari 1me 4 .  Nesër takohen: Feronikeli – Dukagjni , Drenica – Ferizaj dhe Vushtrria – Ballkani./21Media