Përfundon takimi i krerëve të shtetit me ambasadorët e Quint-it

(Lajm i përditësuar)

Përfundon takimi i krerëve të shtetit me ambasadorët e Quint-it 

Ka përfunduar takimi mes krerëve të shtetit, presidentes Vjosa Osmani, kryeparlamentarit Glauk Konjufca dhe kryeministrit Albin Kurti, dhe ambasadorëve të shteteve të Quint-it në Kosovë, dhe ambasadorit të BE-së.

Krerët e shtetit në takim me ambasadorët e QUINT-it

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca sot janë takuar me ambasadorët e shteteve të Quint-it.

Sipas njoftimit të presidencës, ky takim është  duke u mbajtur lidhur me anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës./21Media

Back to top button