Janë zhvilluar tri ndeshjet e rradhës të xhiros së 25-t, të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Ndeshja mes Drenicës dhe Flamurtarit përfundoi me  rezultat 1 me 2, ndërsa ajo e Gjilanit me Vushtrrinë 3 me 0.

Ndërsa, nesër prej orës 17:00 do të zhvillohet  ndeshjet:  Ballkani – Trepça’89 dhe Feronikeli – LLapi . /21Media