Vaji i kokosit është i pasur me veti antibakteriale që u dëshmua se i ndihmojnë higjienës orale. Ky vaj mund të largojë aromën e keqe të gojës.

E gjitha çka ju duhet është një deri në dy lugë me vaj ulliri. Pastroni gojën me të pesë deri në 20 minuta. Largoni vajin e kokosit nga goja dhe pastroni gojën me ujë të ngrohtë./21Media