Konjufca: Ka dëshmitarë për këtë masakër, drejtësia duhet të ndodh

Konjufca: Ka dëshmitarë për këtë masakër, drejtësia duhet të ndodh

U.d. Presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetar i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, sot ka bërë homazhe dhe ka nderuar kujtimin për 106 martirët e rënë në fshatin Pastasel të Rahovecit. Ai ka thënë se masakrat që po përkujtohen këto ditë na e kujtojnë çmimin e lartë të lirisë./21Media