Përpjekjet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë pas tërmetit që goditi Tajvanin

Ekipet e shpëtimit po punojnë për të çliruar dhjetëra të bllokuar pas një tërmeti me magnitudë 7.4 ballë që goditi bregun lindor të Tajvanit.

Siç raportohet të paktën nëntë persona kanë vdekur , më shumë se 900 të tjerë janë plagosur dhe mbi 100 ndërtesa janë dëmtuar.

Tërmeti është më i forti që ka goditur Tajvanin në 25 vjet .

Back to top button