Tahiri: Kërcënimet e tilla tregojnë papjekuri

Tahiri: Kërcënimet e tilla tregojnë papjekuri

Deklaratat e fundit në mes të zyrtarëve të LDK-së e atyre të  Vetëvendosjes kanë ngjallur reagime të shumta, ani pse këto dy parti po tentojnë arritjen e koalicionit qeverisës. Analistët politik vlerësojnë se kërcënimet për mundësinë e mos arritjes së një marrëveshje tregojnë papjekuri politike dhe janë të pamatura. Sa i përket diskutimeve për postin e presidentit, analistët e quajnë anti-kushtetuese dhe kapitull të ri./21Media