Përurohet shtatorja e Majlinda Kelmendit

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Majlinda e bronztë në vendlindjen e saj

Sot në Pejë u përurua shtatorja e xhudistes së njohur kosovare, Majlinda Kelmendit.

Në praninë e shumë personaliteteve të njohura vendore dhe ndërkombëtare, në Pejë u bë zbulimi i shtatores së kampiones olimpike.

I pranishëm në ceremoni ishte presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, Marius Vizer, presidenti i KOK-ut, Besim Hasani, kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ministrja për Kulturë, Rini e Sport, Vlora Dumoshi, ish-kryeministri Ramush Haradinaj etj.

Kujtojmë se Majlinda është sportistja e vetme e Kosovës me medalje Olimpike. Ajo ka fituar të artën në kategorinë -52 kg të xhudos në Lojërat Olimpike RIO 2016./21Media