Një projekt shumë i veçantë nga Vesa

Një projekt shumë i veçantë nga Vesa

“Jemi dhe s’jemi” është një ndër hitet e pavdekshme të këngëtares së mirënjohur shqiptare, Vesa Luma. Projekti që u publikua në vitin 2007, përveç se ka një tekst të veçantë, ka edhe një klip të bukur që iu përshtat aq mirë kësaj kënge.

Tash kur janë bërë 13 vite që nga publikimi i këngës, artistja ka ndarë pesë fakte interesante.

“Beautiful facts of this legendary song:
1.Jam knaq pafund si asnjehere tjeter gjate realizimit te klipit!
2.Kenga nga Flori ka qene gati 8 muaj para se te vendosnim per klipin🙈
3. Per te qene Ky ,kercimi autokton i kenges ,kemi punuar me Jeton Vorfin disa jave.
4. Kur cdo ide per veshje ra posht nga regjisoret @njomzaluci ne kohe rekord ( as 24 ore) ka realizu e ideju veshjet ne menyre perfekte -Njomza eshte gjeni.
5. @isstra eshte nje nga njerezit e pare e te rralle qe ma shtriu doren vullnetarisht dhe beri me zemer nje klip qe e ka permbledh gjithe knaqesine time gjate realizimit te saj.”, shkroi ajo ndër tjerash krahas videos.

 

View this post on Instagram

 

Beautiful facts of this legendary song: 1.Jam knaq pafund si asnjehere tjeter gjate realizimit te klipit! 2.Kenga nga Flori ka qene gati 8 muaj para se te vendosnim per klipin🙈 3. Per te qene Ky ,kercimi autokton i kenges ,kemi punuar me Jeton Vorfin disa jave. 4. Kur cdo ide per veshje ra posht nga regjisoret @njomzaluci ne kohe rekord ( as 24 ore) ka realizu e ideju veshjet ne menyre perfekte -Njomza eshte gjeni. 5. @isstra eshte nje nga njerezit e pare e te rralle qe ma shtriu doren vullnetarisht dhe beri me zemer nje klip qe e ka permbledh gjithe knaqesine time gjate realizimit te saj. Sellma Edona e te gjithe qe kane dhene kontribut me zemer .Ju dua Po per ju? Si e kujtoni kete kenge?

A post shared by Vesa Luma (@vesaluma) on

Në prill të vitit 2007, Vesa mori pjesë në VFM me këtë këngë dhe arriti te triumfoje dhe të fitojë çmimin “Best All”. Është ndër hitet më të mëdha të saj, që u dëgjua jo vetëm në Kosovë e Shqipëri, por edhe më tej./21Media