Gjendja e tyre është stabile

Gjendja e tyre është stabile

Pesë lojtarë të klubit Valencia janë të prekur nga koronavirusi. Disa javë më parë ekipi i tyre udhëtoi drejt Milanos për një ndeshje të Ligës së Kampionëve, transmeton rtv21.tv

Ditë më parë, mbrojtësi i Valencias dhe Argjentinës, Ezequiel Garay u bë lojtari i parë i La Ligës që konfirmoi se e ka këtë virus.

Ata janë në vetizolim dhe gjendja e tyre është stabile./21Media