Kombinoni aloe verën me lëngun e qershisë

Kombinoni aloe verën me lëngun e qershisë

Një nga mënyrët më të mira për të hequr qafe kilogramët e tepërt janë pijet. Kjo do t’ju ndihmojë të flini më mirë dhe të shkatërroni yndyrën në një kohë shumë të shkurtër.

Një kombinim në mes të lëngut të qershisë dhe aloe verës, japin rezultate të shkëlqyeshme për ata që dëshirojnë të humbin peshë pa ushtruar.

Shkencëtarët kanë gjetur një lidhje të drejtpërdrejtë midis konsumimit të qershisë dhe përmbajtjes së ulët të yndyrës, duke përfshirë yndyrë në bark.

Aloe Vera është një ilaç tradicional për diabetin, rregullon nivelet e glukozës në gjak dhe ndihmon në reduktimin e peshës.

Përbërësit:

Gjysma e një gote me lëng jo të ëmbël të qershisë

1 lugë aloe vera

1 filxhan ujë në temperaturë dhome

Përgatitja:

Përzieni lëngun dhe aloe verën. Shtoni ujë. Përzieni mirë dhe pini.

Kjo pije jo vetëm që ju ndihmon të humbni peshë, por është e shkëlqyeshme për shëndetin./21Media