Stefano Pioli nuk është i befasuar nga forma e Zlatan Ibrahimovic dhe shpreson që ai të vazhdojë të luajë me Milanin në të ardhmen, pasi “Rossonerët” shkatërruan Crotonen me rezultat 4-0 për të rimarrë vendin e parë.

Ibrahimovic shënoi dy gola shumë të veçantë, pasi 39-vjeçari realizoi golin e 500 dhe 501 në nivel klubesh.

“Duke parë se si stërvitet Ibra, nuk mund të habitemi, sepse ai është një kampion. Është e vështirë të mbash formën e tij aktuale.”, tha Pioli për “Sky Sport Italia”.

E ardhmja e tij?

“Zlatan është i lumtur me ne dhe mendoj se gjëja më e mirë për këtë ekip është që lojtarët të jenë të lumtur. Ne jemi me një klub të madh, të gjithë duan të bëjnë mirë dhe mendoj se është e drejtë që ai të vazhdojë të luajë këtu dhe se ai e bën atë me ne.”

“Ai është një atlet që është shumë i motivuar, është shembull në mënyrën se si kujdeset për trupin e tij me gjithçka, nga dieta deri te shërimi. Ai është i lodhur, por ti nuk qëndron në këtë nivel për kaq gjatë pa u kujdesur për veten tënde.”, deklaroi Pioli.