Pique nuk ka luajtur aq sa ka dashur në Manchester

Pique nuk ka luajtur aq sa ka dashur në Manchester

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka pranuar që Manchester United, ka një vend special në zemrën e tij.

Spanjolli u transferua në “Camp Nou”, në vitin 2008, pasi kalojë katër vjet me “Djajtë e Kuq”. Pique ka thënë se ka kaluar shumë mirë në Manchester.

“Kalova shumë mirë atje. Nuk luajta aq sa kisha dëshirë, mirëpo isha vetëm 17 vjeç. Ishte një hap i rëndësishëm në karrierën time. Kisha bashkë lojtarë të mrekullueshëm si Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney dhe Ryan Giggs”, deklaroi ai./21Media