Ende nuk kanë rinovuar kontratë

Ende nuk kanë rinovuar kontratë

Legjenda e Arsenalit, Robert Pires shpreson që Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez do të qëndrojnë me gjigantët e Premier Ligës.

“Shpresoj që të dy ta vazhdojnë kontratën pasi që janë lojtarë shumë të rëndësishëm për stabilitetin dhe kualitetin e skuadrës. Na duhen luftëtar si Sanchez dhe na duhet Ozili”, ka thënë Pires.

Sipas tij, Wengerin është duke punuar shumë në këtë verë.

Ozil dhe Sanchez kanë kontratë deri më qershor të vitit 2018 dhe ende nuk kanë rinovuar./21Media