Pjesa e parë përfundoi me rezultat 14:13 në favor të Kosovës

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 14:13 në favor të Kosovës

Kosova është në epërsi ndaj Polonisë, në pjesën e parë të ndeshjes në hendboll për meshkuj, në kuadër  të kualifikimeve për EURO 2020.

Pjesa e parë e kësaj ndeshje përfundoi me rezultat, 14:13, në favor të Kosovës.

Ndeshja po  zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë.

Përfaqësuesja jonë takimin e radhës do ta ketë me 16 Qershor në Nyrberg me Gjermaninë.

Të dy këto duele do të transmetohen drejpërdrejt në RTV 21Plus. /21Media