Kosova po prinë me dy gola

Kosova po prinë me dy gola

Kosova është në epërsi gjatë pjesës së parë në përballje me Taipein Kinez në kuadër të finales të garave të hendbollit “IHF Trophy Intercontinental” U21.

Kosova po prinë me rezultat 12:10 , përcjellë rtv21.tv

Në garat e hendbollit të grupmoshës U21 sot u zhvillua edhe ndeshja për vendin e tretë në mes të SHBA-ve dhe Paraguajit, ku këtë vend arriti ta siguronte SHBA.

SHBA mposhti Paraguajin me rezultat përfundimtar, 34:36./21Media