Kroacia me tri gola epërsi

Kroacia me tri gola epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes hendbollistike në mes të Kroacisë dhe Kosovës në kampionatin botëror të juniorëve.

Në pjesën e parë të kësaj ndeshje në epërsi ishte Kroacia tri me gola, përcjell rtv21.tv

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat 14:11. Kjo ndeshje është duke u transmetuar drejtpërsëdrejti në RTV 21 Plus.

Kjo është hera e parë që një kombëtare e Kosovës është duke u paraqitur në botëror, kështu duke shënuar një sukses tjetër historik në hendbollin kosovar.

Kosova është në grupin C bashkë me Baherinin, Brazilin, Hungarinë, Portugalinë dhe Kroacinë./21Media