Një person është plagosur dje pasdite në fshatin Isniq të Deçanit.

Sipas policisë ngjarja ka nisur nga një konflikt i çastit.

Raportohet se viktima ka pësuar lëndime në këmbë dhe është dërguar për trajtim mjekësor, sipas mjekut është jashtë rrezikut për jetë.

Ndërsa, të dyshuarit i është konfiskuar arma me tre fishekë dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje./21Media