Në Kuvendin e Kosovës është duke vazhduar seanca  e cila në rend të ditës ka rishikimin e buxhetit. Aktualisht është duke vazhduar debati, por deputetet që kanë folur të ejtën dhe të premtën kur u mbajt kjo seancë nuk do të kenë të drejtë të flasin.

Seanca është ndërprerë të premten ndërprerë pas tentim sulmit ndaj kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, nga deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj./21Media

#LIVE- Seanca e Kuvendit

#LIVE- Seanca e Kuvendit

Gepostet von RTV21 am Montag, 13. Juli 2020