Njëri ndër këngëtarët më të dashur, Bertan Asllani ka kohë që i ka munguar skenës muzikore shqiptare me këngët e tij të bukura.

Megjithëkëtë, këngëtari po paralajmëron se së shpejti do ta sjellë një projekt të ri muzikor, që shënon rikthimin e tij pas ca kohësh. Lajmin e ka bërë të ditur vet këngëtari përmes një fotografie në Instagram.

View this post on Instagram

Cooking 👽

A post shared by @ bertanasllani on

View this post on Instagram

Loading… 👽

A post shared by @ bertanasllani on

Bertani qe një kohë u shpërngul në shtetin e Turqisë, ku lansoi disa këngë në gjuhën turke si dhe filloi edhe profesionin e ri si aktor. Bertani mori pjesë në disa seriale turke, njëri ndër ta ishte edhe “Goç Zamani”, ku luajti së bashku me aktoren e njohur turke Cansu Tosun./21Media