Policia e Kosovës ka publikuar sot statistikat e përgjithshme për aksidentet, arrestimet dhe gjobat e shqiptuara në trafik gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas policisë, në rrugët e Kosovës vetëm gjatë ditës së hënë kanë ndodhur 40 aksidente komunikacioni, 19 me të lënduar dhe 21 të tjera vetëm më dëme materiale, shkruan rtv21.tv.

Polica e Kosovës për vepra të ndryshme penale vetëm dje ka arrestuar 40 persona, 27 prej tyre janë dërguar në mbajtje ndërsa, 5 në vuajtje të dënimit.

Ndërsa sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 338 tiketa trafiku./21Media